Dřevěné vs. hliníkové pergoly aneb jaké jsou jejich přednosti a úskalí

  • Jan Tlustý
  • Zahrady

hliníkové pergoly

Dávno jsou pryč doby, kdy se k výrobě venkovních přístřešků používalo pouze dřevo. V posledních několika letech se do popředí prodraly odolnější materiály, a tak si můžete vybrat řešení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách, tedy jak designem, tak i životností, kvalitou či cenou. Obrovskou konkurencí pro dřevěné konstrukce jsou hliníkové pergoly, které se do popředí prodraly především pro svou trvanlivost a vysokou odolnost. V následujících řádcích jsme pro vás srovnali výhody a nevýhody dřevěných a hliníkových pergol.

Dřevěné pergoly nadchnou svou přirozeností

Dřevo je tradiční materiál, jenž dokonale zapadne takřka do jakékoliv zahrady, neboť se dokáže sladit s okolním prostředím. Právě z tohoto důvodu se začalo dřevo používat nejen na pergoly, ale i zahradní domečky a další stavení. Dřevěné pergoly se vyznačují přirozeností, navíc dřevo jako takové je hřejivé a příjemné. V porovnání s hliníkovou variantou je dřevo cenově přijatelnější, nicméně na druhou stranu přináší spoustu starosti. O dřevěné pergoly je nezbytné neustále pečovat, aby vydržely řadu let, protože materiál neustále pracuje.

Hliníkové pergoly jsou pro milovníky nadčasovosti

Bezproblémový, bezstarostný a bezúdržbový materiál. Přesně tak by se dal charakterizovat hliník, u jehož profilů se nemusíte obávat změny barev, ani mechanického poškození způsobeného nepřízní počasí. Hliník je takřka nezničitelný materiál, a proto je tak oblíbený ve stavebnictví. Počítejte však s tím, že hliníkové pergoly vás vyjdou více než dřevěné, ale na druhou stranu se jedná o investici už napořád.

Hliníkové pergoly disponují střešními lamelami, které je možné různě naklánět, a tím pádem regulovat sluneční svit. Pergola má široké uplatnění. Poslouží jako zimní zahrada, zastřešení terasy a podobně. S hliníkem jako takovým se dá pracovat mnohem více než se dřevem. Podívejte se například na reference společnosti THERMONT, která se na hliníkové pergoly specializuje řadu let.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4