Důležitost protiskluzových pásek

Stairs, Spiral, Stair Step, Emergence, Rise, Staircase

Schody bývají magnetem pro úrazy. Představte si situaci, kdy spěcháte a musíte téměř brát schody po dvou a být co nejdříve ze dveří venku. Na předposledním schodě ale špatně došlápnete a začnete padat dozadu (nedej bože). V této situaci již nebudete schopní spěchat a budete rádi, když si nepřivodíte vážnější úraz. Protiskluzové pásky na schody jsou jednoduchým a účinným řešením pro zvýšení bezpečnosti na schodech.

Ve veřejných budovách a na pracovištích mají zaměstnavatelé, či majitelé budovy povinnost speciálně označit únikové východy, schody a bezpečnostní instalace. Zákonná ustanovení platí pro značení výrobní budovy jinak, než pro běžnou kancelářskou budovu, a pro specifika značení Vám doporučujeme získat více informací, například zde

 

Co jsou protiskluzové pásky

Protiskluzové pásky jsou lepivé pásky, které se aplikují přímo na schody. Mají hrubý povrch, který zajistí vyšší tření a tím sníží riziko uklouznutí. Pásky můžete nalepit po celé délce schodu na blízko jeho kraje, nebo v určitém vzoru, který Vám přijde vhodný. Zpravidla bývají tyto protiskluzové pásky buď průhledné, černé, černožluté, nebo průhledné fluorescentní. Ať už vyberete průhlednou, či barevnou variantu, je vhodné aplikovat v případě výběru průhledných pásek fluorescentní typ na první a poslední schod a v případě černých černožlutý na první a poslední schod. Tak zajistíte maximální bezpečnost i v případě světelného omezení.

 

Postup při aplikaci protiskluzových pásek

Pokud jste se již rozhodli, jakou barevnou variantu chcete pořídit, je vhodné si změřit své schody a spočítat jejich počet pro přibližnou požadovanou délku pořizované pásky. Doporučujeme pásky pořídit víc v případě omylů, drobných oprav, či touhy po větším bezpečí.

Nejdříve očistěte schody saponátem, poté znovu vodou a nechte zcela uschnout. V případě potřeby si odměřte po délce schodu od kraje několik míst, kde si označíte např. křídou kde mají pásky být, aby byly vodorovné s okrajem. Doporučujeme postupovat postupně a odlepit jen část pásky a postupně pevně přitlačit, odstranit zadní ochrannou fólii, další část přitlačit a opakovat po celé délce schodu. 

Po aplikaci znovu vlhkým mopem přetřete pásky a máte hotovo!

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4