Jak postavit drátěný plot? Bez pletiva a sloupků to nepůjde

  • Jan Tlustý
  • Stavba

plotové pletivo

Pokud máte zahradu, případně jiný pozemek, bez plotu se neobejdete. Přece jen, na zahradě máte spoustu věcí od bazénu přes vířivku až po posezení. Jestliže nechcete, aby vám bylo něco odcizené, ohraničte si, kam nezvaní hosté nemohou. Chcete, aby plot vypadal dobře? Potom se vám nabízí dřevěná či kovová alternativa. V případě, že vám stačí jednoduché a levné řešení, nabízí se vám plotové pletivo. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postavit drátěný plot.

V první řadě byste si měli nachystat všechno, co budete k realizaci plotu potřebovat, a to konkrétně betonovou směs, vzpěry, napínák drátu, pletivové tyče, plotové sloupky, cement, branku, vázací drát, upevňovací objímky, plotové pletivo a napínací drát.

Stavba plotu krok po kroku

V první řadě si vymezte, kudy vůbec plot povede. Sloupky by měly být od sebe vzdálené zhruba 250 centimetrů a základový beton namíchejte tak, že smícháte cement se štěrkopískem v poměru 1:6. Práci vám usnadní hotová betonová směs rozmíchaná s vodou.

V první řadě vytvořte základovou jámu o velikosti 30 x 30 centimetrů. Hloubka závisí na ndélce plotového sloupku. Zaměřte se na to, aby napínací drát na plotovém sloupku byl co nejblíže nad hotovým betonem. Poté do jámy vsypte beton a do ní plotový sloupek zasuňte. Zkontrolujte, zda je sloupek rovně pomocí vodováhy.

Dále použijte vzpěru, kterou první sloupek podepřete. První a poslední sloupek opatřete držákem na napínací drát, přišroubujte je na objímky, a potom napínací drát ustřihněte v potřebné délce. Napínací drát potom vložte do držáků na ostatních sloupcích.

Poté rozbalte pletivo v celé délce, ohněte horní a dolní konec vyčnívajících drátů a přehněte přes napínací dráty v horní i spodní části.

Kdo nabízí sortiment na plot?

Jestliže hledáte prodejce, u něhož zakoupíte všechno potřebné na stavbu plotu, podívejte se do nabídky e-shopu DOBES.EU, kde najdete vše od pletiva přes vstupní branky až po stínící sítě.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4