Detektory kovů, plynů nebo pohybu

 • Jan Tlustý
 • Reality

Tento článek je určen pro majitele nemovitostí, hlídaných elektronickým zabezpečovacím systémem. Ptáte se proč? Chci totiž podotknout, že mnoho lidí zabezpečuje pouze interiér domu nebo chalupy ale exteriér nechávají bez povšimnutí. Otázka zní: "Máte připojeny k poplašnému systému i venkovní detektory pohybu?".

Detektory pohybu pro užití uvnitř i vně

Nezbytností všech elektronických zabezpečovacích systému (EZS) je přítomnost právě těchto pohybových čidel. Už samotný název napovídá, k čemu slouží. Díky infračerveným paprskům dokáží detekovat osobu v zabezpečeném objektu a spustit následně poplach. Takovým standardem jsou interiérová čidla, která lze doladit dle designu interiéru. Proč nelze použít interiérový detektor pohybu v exteriéru? V teplotách kolem 20 stupňů Celsia budou oba fungovat bezchybně. Dojde-li však k výkyvům teplot nebo dešti, standardní detektor pohybu začne vyvolávat plané poplachy a také ztratí potřebnou citlivost!

Neměli bychom však zapomínat na exteriér, konkrétně zahradu, terasu nebo pergolu. Daleko lepší je totiž detekovat možného lupiče ještě dřív, než se začne vloupat do objektu. Venkovní detektory jsou uzpůsobeny extrémním teplotním podmínkám i minimalizací detekce zvířat, čímž dochází k eliminaci planých poplachů. Pro korektní funkčnost je nutné dodržet instalační pokyny. Detektor neinstalujeme:

 • na přímém slunci,
 • v blízkosti tepelných zdrojů,
 • v blízkosti klimatizace.
 • za sklem.

Cena pohybových čidel

Zaujala vás pohybová čidla, možná byste rádi věděli i cenu. Ta se pohybuje v případě vnitřních detektorů v rozmezí od 400 - 7.000 Kč. Pokud chcete zabezpečit i venek, ta je nutné počítat s rozmezím od 1.800 - 59.000 Kč za laserové detektory. Chcete-li vědět víc informací, navštivte web firmy IQALARM nebo kontaktujte přímo jejich podporu.

Venkovní detektor pohybu

Další komponenty EZS

Zabezpečovací systémy nejsou pouhé krabičky, které při vniknutí začnou houkat. Mnohdy jsou to velmi sofistikovaná a zdánlivě skrytá zařízení, žijící svým životem a číhající na případného padoucha. Na trhu najdeme mnoho druhů, od těch nejjednodušších až po ty inteligentní, za které si však musíme připlatit. Důležitou součástí alarmů je:

 1. detektor tříštění skla,
 2. magnetický detektor,
 3. siréna,
 4. hlásič,
 5. ústředna,
 6. záložní zdroj.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4