Jak vybrat realitní kancelář, abyste neprohloupili?

  • Jan Tlustý
  • Reality

V současné době na realitním trhu působí spousta společností, ovšem ne všechny jsou schopny nabídnout zákazníkům komplexní servis. Pokud stále nevíte, jak vybrat vhodnou realitní kancelář, připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce. Jestliže dodržíte následující pravidla, zřejmě neprohloupíte a důvěru svěříte do rukou realitní kanceláře, která je schopna nabídnout vám vskutku kvalitní služby.

Nenechte se zlákat masivní reklamou

Ze zákona realitní činnost může provozovat každý, kdo si založí volnou živnost. Pokud se rozhodnete, že začnete pracovat jako realitní makléř, není to žádný problém. Stačí jít na živnostenský úřad, založit si živnost, udělat si reklamu, a potom vám nic nebrání v prodeji nemovitostí. Zejména začínající realitní kanceláře vsázejí na masivní reklamu a právě z tohoto důvodu byste neměli dávat reklamě velký důraz. I sebelepší reklamní bannery nejsou zárukou, že je realitní kancelář spolehlivá a slušná.

Neměli byste se obracet hned na první firmu, kterou uvidíte v reklamě, protože nakonec můžete litovat. Projděte si internetové diskuze, přečtěte si recenze na různých recenzních portálech a podobně.

Zaměřte se na reference

V první řadě se zaměřte na reference nejen samotné realitní kanceláře, ale i realitního makléře, který se stane vaší pravou rukou po celou dobu procesu nákupu či prodeje nemovitosti. Zeptejte se také známých, s jakou realitní kanceláří mají dobré zkušenosti, ptejte se i na Asociaci realitních kanceláří České republiky.

Důležité je také samotné zázemí realitní kanceláře. Smlouvy uzavřené někde v kavárně nepůsobí důvěryhodně. Realitní společnost by vám měla nabídnout kvalitní servis, ideální je, když vám poskytne i finanční služby, abyste měli všechno pod jednou střechou. Podívejte se, kde firma sídlí, v jakých prostorech působí a podobně. Důvěřujte, ale prověřujte.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4