Jaký materiál na střechu pergoly?

  • Jan Tlustý
  • Stavba

polykarbonátové desky

Stavíte novou pergolu nebo přístřešek pro auto? Pokud ano, jste na správné adrese. V tomto článku se zaměříme na materiály, ze kterých je vhodné postavit střechu těchto lehkých staveb. Jedním z nejpoužívanějších materiálů jsou polykarbonátové desky.

Výběr vhodné krytiny

Před samotnou stavbou byste měli mít jasno, jako krytinu chcete nad hlavou či autem mít. Při výběru se klade velký důraz na průsvitnost, kterou úměrně ovlivňuje použitý materiál, popřípadě jeho zbarvení. Dalším parametrem, hodnotící krytinu je samotný vzhled. Na výběr totiž máte zcela rovné, trapézové, vlnité materiály.

Když máte představu, co by se vám líbilo, doporučíme se zaměřit na kvalitu, od které se odráží také živostnost krytiny. Výborný poměr cena výkon je u polykarbonátů u kterých za příjemné peníze získáte kvalitní produkt, který vás bude chránit také před škodlivým UV zářením.

Typy krytiny

Polykarbonát
Naprostým trhákem mezi pergolami je trapézový a vlnitý polykarbonát. Jedná se o pružný materiál bez vnitřní struktury. Vyrábí se v několika provedených, to čiré je téměř zcela průhledné jako sklo. Daleko častěji jej ale vidíme tónovaný a s UV filtrem.

Sklolaminátové strukturované desky
Velkou výhodou tohoto materiálu je to, že poskytuje přirozenější barvu světla. Celý tento vjem je způsobený pryskyřicí, která světlo zbarvuje do teplého odstínu. Tento materiál je jeden z nejlevnějších vůbec, nabízí velkou míru individualizace díky široké nabídce odstínů. Umožňuje také zastřešit přístřešek pouze z jednoho kusu, bez problémových spojů.

Asfaltový šindel

Jedná se o dražší, ale velice efektní krytinu. Výhodou je extrémní životnost, nízká hmotnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Výrobce deklaruje, že střecha ze šindele vydrží až 50 let. Vybrat si můžete z několika barevných variant.

Samonosné sklolaminátové oblouky
Pokud se chcete trochu odlišit a vytáhnout před sousedy, doporučím vám netradiční samonosné sklolaminátové oblouky. Jedná se o netradiční a zároveň důmyslné řešení, protože umožňuje zastřešit pergolu bez jakékoliv podpůrné konstrukce. Oblouky jsou prohnuté z výroby, kotví se pouze na koncích a umožňují zastřešit prostor o šířce až 7 m.

Rákos
Poslední možnost je podobně jako šindel stylová. Jedná se o přírodní rákos. Pokud jste spjati s přírodou a nechcete mít nad hlavou nějaký polykarbonát, je to ideální řešení, které nijak nenarušuje životní prostředí a perfektně zapadá na zahradu. Je však důležité pamatovat, že rákos je ochranou jen proti slunci, prudký liják nezastaví.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4