Potřebujete ponorné čerpadlo?

  • Jan Tlustý
  • Stavba

ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla není něco, na co si jen tak v životě vzpomeneme, ale pokud řešíte rekonstrukci pozemku, nebo stavíte nové bydlení, tak budete rádi za tento článek, který přehledně dělí druhy čerpadel podle jejich funkce.

Typy čerpadel

Čerpadla, nebo také pumpy, které se prodávají v oblasti stavebnictví, se dělí na 4 základní druhy, a to ponorná čerpadla, povrchová čerpadla, kalová čerpadla a oběhová čerpadla.

Jaká ponorná čerpadla existují a k čemu jsou?

Tento druh čerpadel místo sání vytlačují kapalinu, do které jsou ponořené nahoru. Tato funkce jim dává široké spektrum využití, například při zalévání zahrad, či odvodňování, přečerpávání nádrží a další. Podle místa, kde budete čerpadlo využívat, je třeba vybrat typ ponorného čerpadla. Pro úzké vrtané studny, kde se budou ponorná čerpadla potýkat s kapalinou dlouhodobě, jsou ideální čerpadla do vrtu. Podobným druhem jsou ponorná čerpadla do studny, které se specificky používají pro hluboko kopané studny. Jedná se o speciální druh ponorného tlakového čerpadla. Ponorná čerpadla existují také v univerzální variantě, které si poradí s čímkoliv.
Velmi také záleží na míře znečištění čerpané vody. Pokud se jedná o mírně znečištěnou vodu, budete potřebovat samostatnou kategorii čerpadel, které jsou schopné přečerpat vodu s drobnými částmi pevného materiálu.

Povrchová čerpadla

Jedná se o nejčastěji používaná odstředivá čerpadla, pro svou jednoduchost konstrukce, vysokou efektivitu a možnost průtoku velkého množství vody.Jsou spolehlivá a mají vysokou životnost.
Hodí se pro trvalou či průběžnou dopravu a filtraci vody.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4