Jaké typy vytápění průmyslových budov existují?

  • Jan Tlustý
  • Stavba

Steam, Heat, Heater, Hot

Zajímalo vás někdy, jak se vytápějí velké průmyslové budovy v zimě? Nebo například se snažíte právě nějakou vytopit a nevíte, jaký typ vytápění by byl pro vás vhodný? V tomto článku najdete jednoduché rozdělení typů vytápění hal a pro jaké prostory jsou vhodné.

 

Před samotným výběrem typu vytápění

Abyste zajistili co nejefektivnější vytápění bez úniku tepla je třeba udělat několik strukturálních kontrol. Zajistěte, že okna a dveře v celém objektu dostatečně těsní. Dalším důležitým bodem je zateplení budovy. Zateplení, jak už známe z osobních objektů, může ušetřit energetické výdaje až o 20%. Když už u toho budete, nechte si zkontrolovat tepelné rozvody, které už v budově jsou. Ty budou důležité ve výběru typu vytápění, pokud už v budově existuje centrální systém vytápění, nebo ne.

 

Rekuperace tepla

Funguje na nucené výměně vzduchu a existují dva druhy, které slouží k oteplování větraného vzduchu, a to vzduch-vzduch a vzduch-voda. Hlavním rozdílem je to, že typ vzduch-voda se používá v budovách, kde nelze využít přívod čerstvého vzduchu.

 

Teplovzdušné vytápění

Teplovzdušné vytápění jsou jednoduchým a efektivním řešením pro budovy, které nemají žádný funkční systémový rozvod tepla. Jsou jednoduché na ovládání a instalaci. Jediné co je třeba zajistit jsou pravidelné kontroly plynovodu.

 

Sálavé vytápění

Sálavé vytápění má hlavní výhodu v tom, jak příjemný tento druh vytápění je. Již při teplotách 20-22 stupňů Celsia člověk cítí teplo a zajišťují rovnoměrné rozložení teploty. Dalšími výhodami jsou nižší ekonomická náročnost a nízká možnost tvoření kondenzace.

 

Tepelné čerpadla

Kromě vyšších pořizovacích nákladů poskytují tepelná čerpadla samé výhody. Jsou ekologická, jednoduchá na ovládání a mají nízké provozní náklady.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4