Tiskni velkoplošně, digitálně a levně

  • Jan Tlustý
  • Služby

digitální tisk

Tisk známe snad opravdu všichni. Tiskárny, ač inkoustové nebo laserové má mnoho z nás již doma, a proto jej bereme za samozřejmost. V tomto článku se zaměříme na pojem digitální tisk.

Digitální tisk a tiskové stroje

Tato forma tisku je atraktivní zejména pro nižších nákladech. Od ostatních tiskařských technologií se liší tím, že stroje nemají fyzickou tiskovou formu. Samotný počítač je propojen s tiskovým strojem. Tisk probíhá digitálně ze souboru, bez jakéhokoliv převodu. Nelze jej však nazvat digitalizovaným! V porovnání s offsetovými stroji jsou ty digitální tiskové stroje schopny tisknou ve stejné kvalitě. Rozdíl se nachází ve složením barvy a samotného způsobu nanášení barev na papír nebo jiný podklad.

Digitální tisk je nástupcem ofsetového tisku. K tisku se používají nejčastěji laserové tiskárny se suchými tonery. Mezi nevýhody digitálního tisku patří například nemožnost tisku na strukturované papíry nebo vyšší cena pro vyšší náklady.

Digitální tisk v praxi

Ptáte se, kde takový tisk využijete? Takovým běžným až typickým příkladem z domácností či kanceláří je barevná hobby tiskárna. Stačí něco napsat ve Wordu, stisknout klávesovou zkratku nebo přímo ikonku tisku a je to! Ano, to je digitální tisk. Vyznačuje se:

  1. Rychlostí a vysokým výkonem tisku (až 1000ks/hod.),
  2. Minimalizací doby zpracování zakázky,
  3. Nízkými náklady,
  4. Možnost tisku v arších a kotoučích
  5. Možnost používat práškové nebo tekuté barvy.

digitální tisk

Výhody digitálního tisku

Pokud vám výše zmíněné body nestačily, ještě zde přidám menší shrnutí tohoto článku. Digitální tisk se těší své popularitě zejména díky optimalizaci doby mezi dokončením návrhu tisku a samotným tiskem. To vede je značným úspora jak po stránce finanční, tak i časové. Pokud hledáte tiskárnu, kde vám vytvoří návrh tiskovin, který rovnou zpracují a vytisknou dle vašich představ. Za zmínku stojí společnost OKDESING, která se zabývá jak signmakingem tak i digitálním tiskem.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4