Profesionální lakování aut

  • Jan Tlustý
  • Služby

lakovací stěny

Lakování je proces, kdy pomocí vzduchu nanášíme barvu a lak. Lakovat můžeme cokoliv, vždy je však nutné zvolit vhodnou barvu a také prostředí. Profesionální lakýrníci, to jsou ti, kteří se zabývají lakováním, používají speciální lakovací boxy nebo lakovací stěny a o nich si dnes něco povíme.

Lakování a jeho náležitosti

Samotným lakováním je sice nanášení barvy, ale vždy je nutné si lakovaný povrch připravit. Pro začátek je dobré začít odstraněním nečistot, starých nátěrů nebo také rzi. Máme-li to splněno, musíme povrch odmastit, radši víckrát. Teprve následně můžeme přistoupit ka nanášení laku.

Výběr způsobu lakování

Nejčastějším typem lakování je

  • Dvouvrstvý akrylátový systém,
  • Třívrstvý bazický systém.

Akrylátový systém lakování

Akrylátový systém je vhodný čistě pro UNI odstíny. Pokud se rozhodnete pro tento systém, je třeba mít na paměti, že nesmíme zapomenout na závěrečnou fází. Tou není nic jiného než lakování průhledným lakem. Akrylátový systém je hojně využíván při lakování užitkových vozidel, dopravních prostředků anebo strojů, kde není zrovna lesk prioritou. Výhodou je zejména časová nenáročnost a nižší náklady.

Bazický systém lakování

Tento způsob lakování patří mezi TOP! Výhodou je například opravdu vysoký lesk a možnost kombinace a míchání jak UNI odstínů, tak i metalízy nebo perleti. Stejně jako v předešlém způsobu je vhodné z ochranných důvodů barvu přelakovat ochranným bezbarvým lakem.

Proces lakování

Během lakování je nutné kontrolovat tlak přiváděného vzduchu. U nízkotlakého lakování hodnota činí asi okolo 2 bar. Pokles tlaku může mít za následek například porucha na kompresoru, stříkací pistoli nebo příliš dlouhá hadice. Pro případ, že to způsobuje hadice je dobré dodržovat pravidlo 1 m. Tedy že každým metrem poklesne tlak o 0,1 baru.

lakovací stěny

Lakovací stěny a komory

Nejste-li zrovna úplný amatér a chcete, aby vaše práce vypadala hezky, netroufnete si lakovat jen tak "na ulici". Ono ani dílna není ideální, protože se tam práší a prach následně sedá na lakovanou plochu, kde vytváří kazy. Ideálním je lakování v lakovací komoře nebo pomocí lakovací stěny. Sháníte-li jednu z těchto věcí, obraťte se na společnost Spolmont.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4