Jak funguje elektronický ohradník pro psa?

  • Jan Tlustý
  • Zahrady

elektronický ohradník pro psa

Psi jsou zvědaví a aktivní od přírody, jedním z důvodů, proč je milujeme, je jejich ochota neustále zkoumat svět. Ve většině případů to není špatná věc, dokonce se k nim ochotně připojíme, ale ne vždy se očekává jejich zvědavost. Pokud váš pes stále utíká ze zahrady, je potřeba hledat vhodné řešení, například v podobě neviditelného plotu. 

Přemýšleli jste někdy o koupi elektronického plotu? Zvědavý pes, který chce všechno vidět, zkusit a očichat může být spíše problém pro kolemjdoucí. Někdy naše zahrada prostě nestačí pro naše domácí mazlíčky. Pokaždé, když se jim namane příležitost, mohou kdykoliv utéct. Pes, ačkoliv třeba nekouše, může ostatní sousedy vyděsit. Cizí lidé nemohou vědět, že pes je vycvičen, protože nevědí, komu patří. V tom všem stále panuje obava, že se pes nikdy nenajde, srazí jej auto apod.

Může elektronický plot poskytnout více svobody? 

Každý pes má jiný charakter. Má-li někdo psa, který je nepředvídatelný, obvykle se ho rozhodne uvázat nebo zavřít do klece. Elektrický ohradník pro psa je zařízení, které vašeho mazlíčka nebude nijak omezovat, naopak získá velkou svobodu. Nemusí být uvázán na řetěz, a přesto vám neuteče. 

Jak funguje elektrický neviditelný plot? 

Elektrický ohradník pro psy obsahuje regulátor, který vysílá rádiové vlny přes dráty, vlny jsou zachyceny obojkem, pokud je samozřejmě umístěn v blízkosti plotu. Největší výhodou zařízení je, že nevyžaduje vaši přítomnost. Když se pes přiblíží k určené hranici, nejprve uslyší varovný zvuk, pokud bude pokračovat v cestě směrem k plotu či záhonům, bude vyslán plně bezpečný elektrostatický impuls. Postupně pes zjistí, že jakmile jde do zakázané oblasti, ozve se zvuk a následně přichází impuls. Tím se učí tyto hranice nepřekračovat. 

Existuje rozdíl mezi elektrickým a neviditelným plotem? 

Ano. Elektrický plot slouží k uzavření hospodářských zvířat, skotu. Prostor je oplocen viditelným drátem, který je pod napětím. Neviditelný plot je izolovaný drát, který doporučujeme zakopat v zemi, čímž se plot stane neviditelným. 

Proč neviditelný elektronický plot? 

V současné době nejsou všechny domy oploceny klasickým způsobem, často plot neomezuje celou oblast nebo okolo domu vůbec není. Někteří psi s plotem nic nedělají a mohou běžný plot dokonce prorazit či podlézt. 

Neviditelný plot může být tvarován podle vašich potřeb, což je velká výhoda. Je možné ho zakopat v zemi. Následně nasadíte psovi obojek.  V závislosti na typu zvoleného plotu má obojek různý počet impulzů, které můžete přizpůsobit jeho citlivosti.

Představte si, že změníte místo bydliště, přestěhujete se do nového domova bez plotu, navíc je dům v blízkosti lesa. Pokud je váš pes zvídavý a tvrdohlavý, můžete mít problém s tím, abyste se vyhnuli útěku. Ve většině případů zůstávají psi v klecích nebo jsou vázáni, aniž by se mohli pohybovat. Není pro ně zajímavé, tráví polovinu dne na jednom místě. 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s: https://www.nabytker.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4